• Autoškola

• Autoškola pri Strednej priemyselnej škole v Snine je súčasťou podnikateľskej činnosti školy. Vznikla v roku 1991 a v náročnej regionálnej konkurencii má výborné postavenie vďaka vysokému štandardu poskytovaných služieb. V roku 2017 autoškola prešla novou registráciou v Jednotnom informačnom systéme v cestnej doprave – JISCD pre vykonávanie výcviku vodičov skupiny B.

V súčasnom období je tím autoškoly tvorený:

- vedúci autoškoly: Ing. Michal Roman, inštruktor Ján Ondík a ekonomickým úsekom.

Okrem hlavného poslania výcviku a výchovy vodičov členovia autoškoly vyvíjajú aktivity na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky a propagovania svojej činnosti populárnymi súťažami, ktoré sa každoročne organizujú - Supercyklista od roku 2002 pre žiakov základných škôl a Supervodič od roku 1999 pre žiakov stredných škôl. Autoškola pravidelne spolupracuje so základnými a strednými školami v regióne Snina, s mestom Snina, s organizáciami a inštitúciami, ktoré pôsobia na území mesta Snina.  Škola poskytuje metodicko–odbornú činnosť pre základné školy v regióne Snina – vzdelávanie v oblasti pravidiel cestnej premávky, jazdu zručnosti na bicykli. Boli sme organizátormi celoslovenského projektu Mobilný BECEP a vykonávali sme aktivity v rámci projektu VAMOS.

Automobilový park autoškoly je tvorený 2 motorovými vozidlami značky Škoda Fabia, má vlastné schválené autocvičisko a nadštandardné učebné pomôcky.

Počas svojej existencie vychovala množstvo vodičov z radov študentov Strednej priemyselnej školy a ostatných stredných škôl v Snine a okolia.

Autoškola sa podieľa aj na získaní vodičského oprávnenia žiakov školy v študijnom odbore technika a prevádzka dopravy a v predchádzajúcom období v študijnom odbore doprava. Činnosť autoškoly výraznou mierou prispieva k podpore hlavnej vzdelávacej činnosti školy.