„Darovaním krvi zachraňujeme životy, pomáhame chorým a podporujeme svoje zdravie.“
Myšlienku tohto motta sa dňa 11. októbra 2024 rozhodli naplniť študenti, učitelia a zamestnanci Strednej priemyselnej školy v Snine a pod vedením pani riaditeľky PaedDr. Aleny Romanovej pristúpili k darovaniu krvi. V rámci aktivít Erasmus Days 2024 vycestovali do Nemocnice Penta Hospitals v Trebišove, kde odvážne - a niektorí po prvýkrát - darovali svoju krv a zároveň si uvedomovali aj krehkosť bytia seba samého.
Veríme, že tento zmysluplný čin našich darcov a prvodarcov oslovil a pocit hrdosti, ktorý v nich zanechal, bude inšpiráciou aj pre ďalších žiakov našej školy. Keďže sa táto aktivita konala v poradí už druhýkrát, sme presvedčení, že sa stáva krásnou tradíciou našej školy. A každý darca krvi, ktorý sa zúčastnil tejto a predchádzajúcej minuloročnej akcie, je z nášho pohľadu skutočným hrdinom.
Ďakujeme.
Bianka Gnipová a Miriam Kočerhová
SPŠ Snina